Natura inspiracją nowych kolekcji płytek CERAMSTIC

CERAMSTIC wprowadza pięć nowych kolekcji płytek podłogowych i ściennych wpisujących się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz. Nowości będą dostępne od 6 grudnia u dystrybutorów działających na terenie całego kraju. Ponadto firma zapowiedziała kontynuacje kolekcji Kaczanowski Design, rozszerzając ją o dwie nowe serie dekorów Opp! Cmok i Ćwir.

Pięć nowych kolekcji płytek przeznaczonych zarówno na powierzchnie podłogowe, jak i na ściany zostało stworzonych z myślą o najbardziej wymagających klientach. Inspiracją do ich powstania była natura. Płytki CERAMSTIC z linii Unique, Imperial i Ash nawiązują swoimi wzorami bezpośrednio do naturalnych kamieni – marmuru i granitu, zaś Pacific oraz Deep Blue do morskich głębin i burzliwego nieba. Tym samym CERAMSTIC podąża światowym trendem aranżacji wnętrz – w tym sezonie modne są granaty i głębokie odcienie niebieskiego.

Doskonałą wierność wzorów na płytkach, uzyskano dzięki zastosowaniu najnowszych cyfrowych technologii wielokolorowego druku w szkliwie płytek. Wykorzystano w nim specjalne pigmenty, które dały wyjątkową intensywność i głębię niebieskiego koloru.

Od kilku lat utrzymuje się trend na industrialne wnętrza, w których królują płytki w bezpiecznych odcieniach bieli i szarości. Rynek prędzej czy później zatęskni za kolorowymi nowościami. Naszą misją jest wyprzedzanie trendów, stąd też decyzja o wprowadzeniu 5 kolekcji, które są odpowiedzią na nadchodzącą potrzebę zmian. Kolekcje Ash, Unique, Pacific, Deep Blue i Imperial charakteryzują się głębią kolorów i wyrazistością barw, co mamy nadzieje wyróżni naszą ofertę i przypadnie do gustu klientom – mówi Renata Gutowska, Dyrektor Zarządzająca, Vinderen Sp. z o.o.

Unique

Mocna i bardzo charakterystyczna kolekcja w kolorach ziemi i odcieni niebieskiego. Mariaż tych dwóch barw został przedstawiony na płytkach jako deseń marmuru. Elegancję kolekcji Unique z pewnością podkreślą duże powierzchnie płytek. Unique znakomicie sprawdzi się także jako element wykończenia ścian. Trafnym uzupełnieniem linii będą np. dodatki utrzymane w kolorystyce ciepłego drewna lub bieli.

 Imperial

Inspirowana ponadczasową wytwornością marmuru kolekcja Imperial doda każdemu wnętrzu elegancji. Ciemna płytka gresowa w kolorach szarobrązowych przełamana nieregularną pomarańczową kreską oraz białymi żyłkami. Luksusowy charakter wnętrza dodatkowo podkreśla błyszcząca powierzchnia gresu, który świetnie wygląda zarówno na podłodze, jak i na ścianach w łazienkach, salonach czy kuchniach.

Deep Blue

Gresy Deep Blue to połączenie bardzo modnego w tym sezonie głębokiego granatu przełamanego kontrastowym pomarańczowym akcentem. Płytki o tak intensywnym kolorze doskonale prezentują się na większych powierzchniach, jak i w mniejszych pomieszczeniach jako mocno wyeksponowany detal.

Pacific

Kolekcja Pacific wpisuje się w modny ostatnio trend płytek w odcieniach niebieskich. Seria Pacific utrzymana jest w kolorystyce szlachetnego błękitu połączonego z eleganckim granatem. Dzięki rektyfikacji i dodatkowemu polerowaniu płytka po ułożeniu ma idealnie gładką powierzchnię, co potęguje efekt morskiej tafli. Kolekcja Pacific współgra z roślinnymi dodatkami we wnętrzach, zarówno żywymi roślinami, jak i dodatkami w bardzo modnym w tym sezonie stylu urban jungle.

Ash

Seria płytek Ash w odcieniach głębokiej czerni i szarości nawiązuje swym wzorem do granitu. Ash doskonale sprawdzi się w aranżacjach stylowych salonów, kuchni, jadalni oraz łazienek zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i obiektach użytku publicznego. Gres może być również stosowany na zewnątrz. Płytka świetnie komponuje się z drewnem lub jasnymi dodatkami, które podkreślą i wydobędą esencję kolorów w kolekcji Ash.

Wszystkie płytki z powyższych kolekcji mają wymiary 60x60 cm, są mrozoodporne, rektyfikowane oraz posiadają 4 klasę ścieralności.

CERAMSTIC planuje także w styczniu 2019 roku rozszerzenie kolekcji Kaczanowski Design, w skład której wchodzą dekoracje o wymiarach 90x30 cm. Inspiracją do powstania trzech kolekcji była natura. Opp! Szsz przedstawia niezwykle modny motyw liścia monstery, dzięki któremu można stworzyć atmosferę dżungli w każdym pomieszczeniu. Opp! Kap nawiązuje do kropli wody, zaś w Opp! Bzz natura została przedstawiona w postaci owada.

Nazwy dwóch nowych dekorów w kolekcji Kaczanowski Design są także wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które w krótki sposób oddają wzór zaprojektowany na  płytkach ceramicznych. Kolekcje Opp! Ćwir i Cmok będą dostępne w showroomie CERAMSTIC przy ul. Burakowskiej 5/7 oraz u wybranych dystrybutorów.

Cała seria dekoracji ceramicznych Kaczanowski Design czerpie z natury. Nie mogło być inaczej z płytkami, które tę serię poszerzają. Mamy jesień, przed nami zima. Intensywnych kolorów coraz mniej. Z tego powodu i w kontraście do dekoru Opp! Szsz, powstała dekoracja Opp! Ćwir. Tych bardziej spragnionych koloru ucałują płytki Opp! Cmok z soczyście czerwonym wzorem – mówi Patryk Kaczanowski, projektant marki CERAMSTIC.

Opp! Ćwir

Kolekcja z serii OPP! składa się z dwóch dekorów, przypominających tapetę z motywem drzew i ptaków zimujących w Polsce. Białe tło oraz uproszczone pnie i gałęzie drzew dopełniają zimową grafikę. Dekoracje można wykorzystywać do aranżacji nie tylko łazienek i kuchni, ale też salonów i sypialni. Ćwir doskonale zaprezentuje się także w miejscach użyteczności publicznej np. w restauracjach.Wymiary: 90x30 cm

Opp! Cmok

W dekoracjach Cmok odnajdujemy bezpośrednie nawiązanie do pop-artu. Motyw ust pojawiał się w sztuce Andy’ego Warhola. Usta z dekorów Cmok sprawdzą się w śmiałych aranżacjach wnętrz osób gustujących w mocnych barwach. Świetnie będą się prezentowały jako kontrast stonowanych wnętrzach. Wymiary: 90x30 cm

Kolekcje gresów i dekoracje wraz z propozycjami aranżacji są dostępne na stronie www.ceramstic.com