Konkurs na medal! Zaprojektuj statuetkę Biegu Tropem Wilczym!

Bieg Tropem Wilczym już po raz VII wystartuje w ponad 360 miastach w całej Polsce i zagranicą już 3 marca. W tym roku na mecie na zawodników będzie czekała wyjątkowa statuetka. Fundacja Wolne Dźwięki ogłosiła konkurs dla uczniów szkół i klas średnich o profilu plastycznym, na wykonanie dowolną techniką, trójwymiarowej statuetki. Uczniowie powinni się spieszyć, bo prace można wysyłać do 5 lutego br.

Statuetka Biegu Tropem Wilczym. Zaprojektuj i wygraj!

Historie Bohaterów przybliżanych przez organizatorów Biegu Tropem Wilczym to pomniki, które dziś, dzięki takim inicjatywom jak wspólne bieganie, możemy postawić duszom Żołnierzy Wyklętych. Fundacja Wolne Dźwięki zaprasza do konkursu inspirowanego Biegiem Tropem Wilczym. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły średniej o profilu plastycznym. Zadaniem jest stworzenie trójwymiarowego projektu statuetki wykonanej dowolną techniką i o dowolnych wymiarach. Zwycięska praca nie tylko zostanie uhonorowana nagrodą, ale również stanie się wzorem do stworzenia statuetek przyznawanym biegaczom podczas VII edycji Biegu Tropem Wilczym. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie statusu ucznia szkoły średniej o kierunku plastycznym, a zgłoszona praca musi być dziełem jednego autora. Każdy uczestnik może przesłać do organizatorów tylko jeden, trójwymiarowy projekt statuetki Szczegóły na temat konkursu są dostępne w regulaminie na stronie Fundacji Wolne Dźwięki www.wolnedzwieki.pl. Przyjmowanie prac odbywa się drogą pocztową.

Ogłoszenie wyników i nagrody

Komisja konkursowa będzie oceniać prace podczas obrad według oryginalności, zgodności z tematem konkursu, estetyki, kompozycji oraz możliwości wykonania odlewu. Laureatom konkursu zostaną przyznane nagrody pieniężne. Nagroda główna wynosi 1000 zł, natomiast dla dwóch wyróżnionych prac organizator przeznaczy nagrody w wysokości 500 zł. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 08.02.2019 r. na prortalu Facebook https://www.facebook.com/wolnedzwieki/ , stronie Biegu Tropem Wilczym www.tropemwilczym.pl oraz w mediach społecznościowych.

  
– Dla nas, jako organizatorów konkursu ważne jest, aby młodzież uczyła się historii naszego kraju nie tylko z podręczników, ale również by sięgała po wiedzę, którą mogą uzyskać dzięki żyjącym świadkom historii, takim jak Kapitan Jerzy Stawski, czy poprzez udział w kolejnej edycji Biegu Tropem Wilczym. Połączenie tego wydarzenia z konkursem dla uczniów szkół plastycznych to kolejna okazja by ta lekcja historii została w pamięci na dłużej – mówi Roksana Urban z Fundacji Wolne Dźwięki.

 

Bieg Tropem Wilczym

Dzięki takim inicjatywom jak Bieg Tropem Wilczym pielęgnujemy pamięć o tych, którzy w sposób niezłomny walczyli o ojczyznę i dobro przyszłych pokoleń. W tegoroczną edycję zaangażowało się ponad 300 miast z całej Polski oraz zagranicy. Lokalni organizatorzy rozpoczynają już zapisy w swoich miastach. Dla startujących czeka unikatowa koszulka z Bohaterami – Patronami VII edycji Biegu Tropem Wilczym oraz wyjątkowy medal upamiętniający dzień biegu.