FORT BEMA – LOKALIZACJA VII EDYCJI BIEGU TROPEM WILCZYM

Organizatorzy  warszawskiego Biegu Tropem Wilczym 2019 r. postanowili zorganizować imprezę na terenie Fortów Bema, gdzie już 3 marca na uczestników czekać będzie historyczna atmosfera, dużo pozytywnej energii i moc atrakcji dla  całej rodziny.

Na warszawskim Bemowie odbędzie się VII edycja Biegu Tropem Wilczym dla mieszkańców tego miasta. Fort Bema obfituje w ścieżki idealne do uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Odnowiony obiekt kusi nie tylko biegaczy, ale także rowerzystów czy spacerowiczów. Tego dnia zamieni się w wielkie miasteczko, w którym uczestnicy Biegu Tropem Wilczym będą przemierzać wytyczone trasy ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Idealnym miejscem są dwie ścieżki żwirowe usypane i dobrze przygotowane wzdłuż fortowej fosy. Należy pamiętać jednak, że będzie to trasa crossowa i wymaga odpowiedniego obuwia. Organizatorzy, oprócz trasy podstawowej 1963 m. zaplanowali również bieg na 5 km oraz 10 km. W obu dystansach biegi odbędą się w dwóch turach. Otwarcie miasteczka planowane jest na 9.30, a pierwszy bieg ruszy  o 10.00. Honorowy dystans odbędzie się o 12.30. 

Spotkaj naszych Ambasadorów

Na trasie Biegu Tropem Wilczym w Warszawie uczestnicy będą mogli spotkać się z Ambasadorami
i Przyjaciółmi biegu. W VII edycji akcję wspierają dziennikarze, aktorzy, muzycy, gwiazdy telewizyjne oraz sportowcy olimpijscy. Wśród nich znajdują się między innymi Jacek Rozenek- popularny aktor znany z teatru i telewizji, Robert Karaś – trzykrotny mistrz w thriathlonie czy mistrz Europy w lekkoatletyce Jerzy Skarżyński. - Bardzo się cieszę, że zostałem Ambasadorem Biegu Tropem Wilczym – mówi Jerzy Skarżyński – Ważne jest dla mnie, gdy inicjatywa łączy się z akcją charytatywną. To piękna idea bo nie chodzi o to, żeby zwyciężyć, ale żeby pokazać, że możemy zrobić coś dla innych – dodaje.  Do warszawskiego biegu dołączą między innymi aktorzy Dominika Figurska i Marcin Kwaśny, dziennikarze: Aleksandra Kostka, Anna Popek ,Mateusz Jarecki, Oswald Pereira, Rafał Patyra, Michał Adamczyk czy Tomasz Wolny. Nie zabraknie też sportowych gwiazd Instagrama, jak: Agnieszka Kamińska, Dominika Kłoda, Katarzyna Czaplejewicz, Karolina Jachimowicz, Ewa Zambrzycka-Rozner, Kamil Przybyszewski, Piotr Wójcik, Emilia Perz, Marcin Lamperski, Rafał Krzeszewski, Natalia Regulska. Każdy z nich pobiegnie w swoim rodzinnym mieście.

Warszawo, biegiem na Legię!

Jednym z partnerów Biegu Tropem Wilczym jest Legia, która przygotowała specjalne dodatki do warszawskich pakietów dla biegaczy. Oprócz koszulki z Bohaterem w starterach warszawiacy znajdą specjalny voucher upoważniający do wejścia na dowolny mecz Legii Warszawa. Biuro Zawodów znajduje się w recepcji stadionu Legii w którym będzie można odbierać pakiety, będzie czynne 02 marca 2019r. (sobota) w godzinach  11.00-20.00. Po odebraniu pakietów startowych jest możliwość darmowego zwiedzenia Muzeum Legii Warszawa.

Atrakcje w miasteczku biegowym

Już o godzinie 11.00 dla fanów wirtualnych gadżetów oraz spragnionych historycznych ciekawostek  w niecodziennym wydaniu odbędzie się pokaz VR  „Historia w wirtualnej rzeczywistości”. O muzyczne doznania zadba natomiast zespół Tulia, który wykonuje w folkowy sposób nowoczesne piosenki. Zespól ma na swoim koncie między innymi cover hitu Dawida Podsiadło „Nieznajomy”. Dla dopingujących czekają dwa pokazy rekonstrukcji historycznych. Pokazy z udziałem grup rekonstrukcyjnych odbędą się w dwóch częściach.  Rodziny z dziećmi będą mogły wziąć udział w grze terenowej, podczas której uczestnicy połączą siły, aby odnaleźć wilczy skarb. Oprócz atrakcji
w miasteczku biegowym będzie możliwość skosztowania dawnych przysmaków oraz ciepłej grochówki.

Wesprzyj akcje charytatywną – oddaj krew lub przekaż pieniądze dla Małgosi i Bartka

Jak każdego roku, tak i w VII edycji Biegu Tropem Wilczym Ambasadorzy wskazali cel charytatywny, na który zbierane są środki podczas imprezy. W tym roku uczestnicy pobiegną dla Bartka i Małgosi, dla których pomoc finansowa jest niezbędna, by mogli dalej żyć. Małgosia jest podopieczną fundacji „Koniczynka”. 17-miesięczna dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną Canavan. Dzieci z chorobą Canavan nie chodzą, nie mówią, nie potrafią same jeść, źle widzą (lub wcale), często nie trzymają sztywno głowy, a ich rozwój fizyczny zatrzymany jest na poziomie kilkumiesięcznego dziecka.  Bez próby leczenia terapią genową jej życie potrwa zaledwie kilka lat. W tym momencie Małgosia przyjmuje bardzo silne leki, które jedynie zagłuszają chorobę jednocześnie osłabiając jej organizm.  Bartek urodził się bez lewej stopy. Rodzice Bartka postanowili zrobić wszystko, aby ich dziecko miało w pełni szczęśliwe dzieciństwo. Pierwsze dwa miesiące spędzili z Bartkiem w Centrum Zdrowia Dziecka. . Dzięki wsparciu uczestników VII edycji Biegu Tropem Wilczym wspólnie możemy pomóc Bartkowi w walce o lepsze jutro i beztroskie dzieciństwo.  Na co dzień rodzice Bartka prowadzą akcję „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” w którą włączają się biegacze z całej Polski organizując maratony charytatywne, aby dzięki kolejnym inicjatywom gromadzić fundusze na kolejne protezy dla syna. Wolontariusze będą zbierali datki do specjalnie oznakowanych puszek podczas całego dnia w miasteczku biegowym. Dodatkowo przez cały dzień w Forcie Bema będzie dostępny autobus, w którym będzie można oddać krew na hasło „Tropem Wilczym”. Mobilne stacje poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawią się również  w innych miastach organizujących tegoroczny Bieg Tropem Wilczym.